Stand bir ürün veya hizmetin müşteri ya da halkı tanıtılması, bilgi verilmesi ve pazarlanması amacıyla yapılır. Fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, marketlerde ve bazen caddelerde kurulan iletişim merkezleridir. Standların tasarımı, kalitesi, büyüklüğü ve nitelikleri hitap ettiği kitleye göre değişmektedir. Standlar kullanım amacına göre masa üstü, boy standları, promotör standları, AVM standları, açık hava teşhir standları ve fuar standları olmak üzere altı kategori altında sınıflandırılabilir. Standlar kurumsal kimliği ön plana çıkaran, marka değerini yansıtan ve müşterinin ilgisini çeken bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla tercih edilecek stand firma veya kurumsal kimliğe uygun olmalıdır. Standlarda seçilecek stand türü, tasarımı kadar stand firması da önemlidir. Doğru stand firması tercihi size her zaman avantaj sağlayacaktır.

Stand Firması: İnka Mimarlık

Stand Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Stand firması seçilirken firmanın daha önce ürettiği ürünlerin kalitesi, dayanıklılığı, sağlamlığı ve kullanışlılığını göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Stand firmaları stand üretiminde benzer ürünler üretse de kullanım amacına göre değişen farklı tasarım ve modellere sahiptir. Stand firması seçilirken üretici firmanın standın kurulumu konusunda sağlayacağı profesyonel destek üretici firmayı diğer firmalardan ayıran en önemli etkenlerden biridir. Kullanıcılar her ne kadar kolay kurulup, taşınabilen ürünler tercih etse de üretici firma stand kurulumunda sağladığı teknik destek ve profesyonel yardım sayesinde diğer firmaların önüne geçmektedir. Bu yüzden stand firması seçilirken üretici firmanın sizin isteklerinizi ne kadar dikkate aldığı, üretilen standta ne kadar estetik ve görsel ahengin ön plana çıkarıldığına dikkat edilmelidir. Çünkü standların reklam veya tanıtımın yapılacağı ortama uygun olması, mütevazı olması ve abartılı olmaması gerekmektedir.

Standları fuarda kullanacaksanız oldukça geniş halk kitlesine hitap edeceğinizden tecrübeli ve profesyonel fuar standı firmaları ile anlaşmanız yararınıza olacaktır. Üretilen fuar standlarında renk uyumu oldukça önemlidir. Stand üreticisi bir firma seçerken firmanın ürettiği standlardaki renk uyumu da göz önüne alınmalıdır. Standların renk uyumu göze hitap etmeli ve standın tümü ile uyum içerisinde olmalıdır. Son olarak tercih edilecek standlarda kullanılan malzeme de imaj ve marka değerini temsil edeceğinden kullanılacak malzeme açısından farklı seçenekler sunulur. Böyle firmaların tercih edilmesi alıcıların faydasına olacaktır. Siz de stand firması olan İmka mimarlıkla iletişime geçebilir stand seçiminizde fikir alabilir ve standlarınız için fiyat alabilirsiniz.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.