Bu stant türleri firmalar tarafından genel maliyeti düşürmek için tercih ediliyor. Çünkü fuar standı sektörü içerisinde yer alıp da en ekonomik şekilde hizmet veren tek stant türü modüler fuar standı. Ayrıca tasarım ve uygulama aşamalarının hızlı bir şekilde gerçekleşmesi zamandan tasarruf sağlıyor ki kısa sürede zengin içerikli ve görselliği ön plana çıkan bir standa sahip olmak her firma için önemli olsa gerek.

Tasarım Aşaması

Modüler fuar standının tasarım aşaması ahşap fuar standı ya da maxima fuar standına göre daha pratik ve kullanışlı bir şekilde yapılıyor. Genel hatlarıyla baktığımız vakit; alüminyum, suntalam ya da mdflam gibi malzemelerden yapılan bu stant türü bunlarla sınırlı kalmayarak ilginç tasarımları bu sektöre kazandırabilmek adına farklı malzemeleri de kullanabiliyor. Böyle bir izlenim yaratmasının en önemli sebebi ise görselliği tam manasıyla gözler önüne sermeyi hedeflemesi olsa da bu durumun en büyük dezavantajı ise montajlama aşaması. Bu aşamanın zorluğu da az önce denildiği gibi farklı malzemelerin bir arada kullanılmasından kaynaklı bir sorun.

Derinlemesine İnceleme

Maliyeti temel olarak etkileyen faktör ilk olarak söylemek gerekirse Octanorm sisteminin en çok beğenilen ve kullanılan sistem olması, modüler fuar standı türleri arasında öne çıkmasını sağlıyor. Bu dengeden dolayı fiyatlar da diğerlerine oranla daha uygun oluyor. Bu nedenle kiralama ücretleri de maliyeti gibi daha düşük. Genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse; bu sistemde suntaları birer metrekare şeklinde kesip oluşturulan suntaları köşelerinden aparatlar vasıtasıyla birbirine bağlanarak oluşturuluyor.

Nerede Yaptırabilirim?

Bütün bu noktalardan çıkarak eğer modüler fuar standı ilginizi çektiyse ve bunu firmanız için en uygun stant olarak gördüyseniz yapmanız gereken tek şey, İnka Mimarlık ile iletişime geçmek. İnka Mimarlık’ın deneyimli kadrosundan destek alarak firmanız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun modüler fuar stand tasarımını seçebilirsiniz. Tasarımda karar kıldıktan sonra ise modüler fuar standınız belirttiğiniz sayıya istinaden üretim aşamasına geçilir ve dilediğiniz tarihte tarafınıza teslim edilir. Modüler fuar standı tasarımları arasından seçim yaparken ürünleri sunacağınız yapacağınız yeri de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.