Fuar konusundaki etkileşimlerin her sene bir nebze daha arttığını ve bu süreçte de fuar yapılarının ciddi anlamda boyut değiştirdiğini söyleyebiliriz. Fuarlar, firmalara bir yandan ticari bir katkı sunarken diğer yandan da hem sektörde yer alan rakiplerle hem de müşteri kitlesiyle sıcak ve samimi bir köprü kurmanıza olanak tanır. Fuarlarda görselliğin fark yaratan bir kriter olduğunu düşünürsek özel stand tasarımı yaptırmanın önemini de daha iyi bir biçimde kavrayabiliriz. Fuar süresi boyunca aynı tema altında bir araya gelen firmalar, kurumsal kimliklerini burada olabildiğince etkili bir şekilde koruma gayreti içinde oluyor. Fuarlarda yer alan her bir stant, aslında bir nevi müşterilerinizi karşıladığınız, diyalog kurduğunuz ofisinizden farksızdır. Bu nedenle bir showroom ya da ofis oluştururken gösterdiğiniz özeni, bizzat stant oluşumunda da göstermelisiniz.

Stant üretimi konusunda son yıllarda deyim yerindeyse yepyeni bir döneme girildi. Yerel ya da uluslararası fuarlarda özel stand tasarımı yaptırmış olan firmaların, benzer ürünleri satan diğer stantlara kıyasla nasıl ilgi topladığını gözlemlemek mümkündür. Firmaları adına stant yaptırmak isteyen kişilerin karşısına üç farklı stant çeşidi çıkmaktadır.

  • Modüler Stant Tasarımı
  • Maksima Stant Tasarımı
  • Özel Stand Tasarımı

Özel stantlar “ahşap fuar standı” olarak da adlandırılır. A’dan Z’ye standınızda yapılabilecek olan uygulamalar, tamamen sizin hayal ettiğinizle doğru orantılı. Özellikle son dönemde fuarlardaki yerini alan yeni nesil tasarımlar, hem görsellik ve estetik düzeyinde, hem de işlevsellik açısından bütün beklentilere karşılık verebiliyor. Özel stand tasarımı potansiyeli itibariyle genel anlamda Maksima ve Modüler stand tasarımlarına kıyasla daha maliyetlidir. İnce işçiliğin ve şıklığın ön planda olduğu bu tip stantlar, genelde fuarların gözdesi olmayı başarır. Özel fuar standı tasarımı daha çok müşterinin taleplerine odaklanan ve bu doğrultuda şekillenen bir stant stilidir. Özellikle doğal, organik gıda satışı yapan firmaların ahşap malzemelerden oluşan stantları öncelikli olarak tercih ettiğini görüyoruz. Bu noktada firmanın ruhuna uygun stant tercihlerinde bulunmak oldukça önemli bir detay.

İnka Mimarlık olarak gerek özel fuar standı imalatı gerekse de tasarım süreçlerinde her zaman yanınızdayız.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.