Bir fuara katılmadan önce stand tasarımına karar vermeniz gerekir. Tasarım sürecinde fuar standı modelleri arasında göz gezdirerek, markanızı iyi bir biçimde yansıtacak, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımına katkı sağlayacak bir fuar standı tasarımı seçmelisiniz. Oktanorm olarak bilinen stand modelleri, birçok farklı sektördeki firmalar tarafından tercih edilmektedir. Düşük bütçeli ve fonksiyonel bir stand arıyorsanız bu modellere mutlaka göz atmalısınız.

Oktanorm (Octanorm) Stand Nedir?

Türkiye’de paket stand olarak da bilinen oktanorm fuar standı temelde alüminyum iskelet üzerine inşa edilmiş sekizgen profilli bir stand modelidir. Genellikle profil dikmeler ile 4mm mdf kullanılır. Günümüzde fuarlarda en yaygın biçimde tercih edilen stand modellerinden biridir. İçeriğinde alüminyum ve sunta malzemeler kullanılır. Sök-tak sistemine sahip olduğu için parçaları imal edildikten sonra kolaylıkla monte edilebilir.

Oktanorm Standın Avantajları Nelerdir?

Modüler stand kategorisinde yer alan oktanorm fuar standı yapısı bakımından birçok avantaja sahiptir. Öncelikle bu standlar, alanın verimli bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur. Oktanorm bir stand kullanarak işgal ettiğiniz alanın taban tasarımını dâhi belirleyebilirsiniz. Özellikle müşterilerin oturacağı, vakit geçireceği bir alana ihtiyacınız varsa ya da halı, parke gibi zemin kaplama ürünlerinin teşhirini yapmak istiyorsanız bu stand modelleri işinize yarayacaktır.

Oktanorm standın bir diğer avantajı da ucuz olmasıdır. Her ne kadar kapladığı geniş alan ve fonksiyonel yapısı sebebiyle pahalı olduğu düşünülse de, diğer stand modellerinden daha ucuzdur. Bunun sebebi ise parça olarak üretilmesi ve sök-tak olarak bilinen montaj sistemine göre yapılandırılmasıdır. Parçaları oldukça uygun fiyatlarla mâl edebilir ve fuar alanında kolaylıkla montaj yapabilirsiniz.

Görsellik de oktanorm fuar standı olarak bilinen modelin avantajlarından biridir. Oktanorm standlar, görsel ögelerin etkili bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur.

Oktanorm Stand İçin Doğru Adres

Şirketinizi ulusal ya da uluslararası bir fuarda temsil edecek oktanorm fuar standı ihtiyacınız varsa İnka Mimarlık’a ulaşmanız yeterlidir. İnka Mimarlık, malzeme ve tasarım kalitesi yüksek oktanorm standları oldukça uygun fiyatlarla imâl etmektedir. İnka’ya ulaşarak, sektörünüzde tanınırlık kazandıracak bir stand yaptırabilirsiniz.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.