Öncelikle stant konusunda en yaygın kullanımın modüler stand uygulaması olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle monte ve demonte süreçlerinin çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği, pratik ve ekonomik özelliklerin ön plana çıktığı modüler stand uygulaması, çoğunlukla yerel fuarlarda oldukça popüler.

Müşteri kitlesine doğru zamanda ve doğru biçimde ulaşabilmek, günümüzde bir markanın güçlü bir imaj oluşturabilmesi adına son derece kritik bir ölçüdür. Senenin belli bir döneminde periyodik olarak organize edilen sektörel fuarlar, bu anlamda firmalara müthiş bir fırsat sunuyor. Özellikle yeni oluşan firmaların kendilerini etkili bir sunumla tanıtabilmelerine ve hedefledikleri potansiyel müşteri kitlesiyle doğrudan sahada buluşmalarına olanak tanıyan fuarlara dikkat çekmek gerekiyor. Çoğumuz farkında olmasak da bu tip fuarlarda bir ziyaretçi olarak dolaştığımızda, öncelikle görsel olarak davetkar olan stantlara öncelik veriyoruz. Bu tip fuarlarda yüzlerce firma, bizzat katılımcı olarak yer bulsa da stant tercihlerinin genelde birbirinden farklı olabildiğini görebiliyoruz.

Modüler fuar standı genelde yapısı itibariyle legolara benzetilmektedir. Sök-tak ve birleştir-çıkar mantığına uygun bir yapıya sahip olması, özellikle fuarlara son günlerde iştirak etmeye karar veren ve zaman problemi yaşayan firmalar için tam anlamıyla bir kurtarıcıdır. Sunta, mdf ya da alüminyum gibi materyallerle oluşturulan modüler stand uygulaması, daha çok alanların verimli kullanımına odaklanmış bir uygulamadır. Dolayısıyla modüler stand için, ofis atmosferine en yakın stant diyebiliriz. Bu noktada esneklik görece daha sınırlıdır. Modüler stantlarda daha çok hazır ve standart kalıplardan faydalanılır.

Modüler Fuar Standı Fiyatları

Modüler stand uygulaması yukarıda da söz ettiğimiz üzere stant konusundaki bütçeleri sınırlı olan firmaların öncelikli tercihi olabiliyor. Bu noktada fiyatları büyük ölçüde kullanılan malzemenin ve işçiliğin belirlediğini ifade edebiliriz. Kimi yerlerde “Octanorm” olarak da karşınıza çıkabilecek olan modüler stantların etkisini arttırmak adına farklı tanıtım araçlarından da yararlanabilirsiniz. Gerek modüler fuar stantlarına, gerekse de diğer fuar stantlarına ilişkin daha detaylı fiyat bilgisi almak isterseniz, dilediğiniz zaman info@inkamimarlık.com.tr adresine yazabilirsiniz. Öte yandan bize telefon yoluyla ulaşmak isterseniz telefon numaramız, 0212 425 26 52. Tasarım ve uygulama süreçlerinde bizden profesyonel düzeyde bir destek alabileceğinizi unutmayın.

Bize ulaşın

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.