Reklam stratejilerine dair dinamikler her dönem ciddi anlamda kabuk değiştiriyor. Örneğin günümüze damga vuran anahtar kelime görsellik. Firmalar, logo tasarımından paketlemeye kadar her detayı görsellik ekseninde değerlendirip tasarlamak zorundadır. Bu görsel sunumun deyim yerindeyse tavan yaptığı dönemler yerel ve evrensel fuarlardır. Fuarlar doğrudan satış odaklı olabileceği gibi, tanıtım faaliyetlerine de aracılık edebilir. Hangi amaca hizmet ederse etsin nihayetinde potansiyel kitle ile bire bir diyalog kurma şansını tanır. Yaklaşık 10 gün civarında devam eden bir fuar bile, firmanın aylar boyunca uğraşıp elde edemediği satışı ve reklamı başarıyla gerçekleştirir. Bu nedenle küçük ya da büyük pek çok işletme sene boyunca, bu çok önemli organizasyon için hazırlık yaparlar. Stant tasarımları özel, modüler ve maksima olmak üzere 3 temel gruba ayrılır. Modüler stand tasarımı sağladığı avantajlar sayesinde genellikle bir adım öndedir.

Elbette modüler stand tasarımı, özel olarak hazırlanan stant tasarımları kadar işlevsel değildir; ancak bu denli talep edilmesinin de elbette belli başlı nedenleri bulunmaktadır. İnka Mimarlık olarak, modüler fuar standı taleplerinize çözüm odaklı ve profesyonelce yaklaşıyoruz. Uygulama süreçlerinde firmanıza en uygun olan modüler stand hangisiyse, buna birlikte karar veriyoruz.

Modüler Stand Tasarımlarının Avantajları

Modüler stantların en önemli özelliği düşük bir maliyete sahip olmalarıdır. Bu akıllara nitelikle ilgili bir soru işaretini asla getirmemelidir. Çünkü modüler stantların düşük maliyetli olmasının nedeni kullanılan materyallerin standart ve hazır olarak kurulmasıdır. Bu durum doğal olarak işçilik emeğinin diğer stant stillerine kıyasla daha düşük olmasına neden olur. Modüler stand tasarımı büyük ölçüde bu gerekçeyle uygundur. Fuar standı fiyatları pek çok firma için oldukça önemli bir konudur; ancak sadece bu kritere odaklanmak da böylesine değerli bir organizasyon için yanlış bir yönelimdir. Modüler stand tasarımı, çeşitli malzemelerle yapılır ve ek tanıtım materyallerine alan yaratır. Çok hızlı bir şekilde kurulur ve aynı şekilde söküm işlemleri yapılır. Özellikle aciliyet gerektiren durumlarda firmaların ilk tercihi bu yüzden hep modüler stanttan yana olmuştur.

Bize ulaşın

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.