Alüminyum, sunta veya mdfden üretilen sökülüp takılabilir fuar standlarına modüler stand denir. En önemli özelliği birden fazla kez kurulup sökülebilir olmasıdır. Kullanış kolaylığı, pratikliği ve ekonomikliği nedeniyle en çok tercih edilen fuar standlarından biridir. Özellikle yerel fuarlarda pek yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Yapısı itibarıyla legolara benzeyen modüler standlar sök – tak ve birleştir – çıkar mantığıyla çalışmaktadır. Fuarlarda zamanında stand açamayan veya geç katılmaya karar veren kurum ve firmalar için kolay kurulum özelliği nedeniyle oldukça tercih edilen stand modellerinden biridir. Modüler stand kurulumu, minimum sayıda aletle kolayca monte edilebilmektedir. Modüler standlar yeniden kullanılabilir olduklarından, daha az montaj süresi gerektirdiğinden özel yapım sergi standlarına nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle kısa vadede birden fazla fuara ya da etkinliğe katılacak firmaların en çok tercih ettiği standlardan birisidir.

Modüler Standın Faydaları Nelerdir?

Modüler standlar diğer standlara nazaran daha portatif bir yapıya sahiptir. Diğer stand modellerine nazaran modüler stand kurulumu için daha az kişi gereklidir. Yeniden kullanılabilir parçaların profesyonel ekiplerce kurulmasıyla kısa sürede oldukça etkili, şık ve canlı modüler stand kurulumu gerçekleştirilebilinir. Daha önceden paketlenmiş kısa parçaların birbirlerine eklenmesi sonucunda oldukça kolay bir şekilde sökülüp takılabilir bir yapıya sahiptir. Küçük birleşenlerden oluştuğu için söküldükten sonra da az yer kaplaması diğer stand türlerine nazaran daha avantajlı bir yapısı olduğunu göstermektedir. Modüler standlar söküldükten sonra seyahat çantalarında paketlenebilir ve araba veya kamyonetlerin arkasına yerleştirilerek taşınabilir. Bu da modüler stand kurulumu yapan şirket veya kişiler için oldukça avantajlıdır. Ayrıca modüler standlar ufak seyahat çantalarında bile taşınabilir olduklarından dolayı ekstra bir depo masrafına gerek kalmadan ufak alanlarda saklanabilir. Modüler fuar standlarının en büyük faydalarından bir diğeri de farklı boyutlara uyacak şekilde yeniden yapılandırabilir olmaları ve grafiklerin birbirleriyle tamamen değiştirilebilmektedir. Böylece istediğiniz herhangi bir değişikliği, yeni bir görünüm hissini kolayca standlarınızda oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak modüler stand kurulumu oldukça kolay ve pratiktir. Çok fazla kişiye gerek duyulmadan az sayıda şahısla kurulabilir.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.