Fuarlar geçmişten günümüze gelen en önemli organizasyonlar arasında yer alır. Üretimini yaptığınız ya da yapacağınız ürünün veya sunduğunuz bir hizmeti tek bir organizasyon ile büyük kitlelere ulaştırmanız, fuarlar sayesinde daha kolay hale geliyor. Aynı zamanda fuarlardan daha iyi sonuçlar elde edebilmek amacıyla dikkat etmeniz gereken bir konu bulunuyor, o da fuar alanında sizin için ayrılan standlar. Standlarınız tanıtımını yapacağınız ürün ile mutlaka uygun olmalı. Stand seçimi için yaptığınız araştırmalarda birçok alternatifiniz olduğunu göreceksiniz. Bu alternatiflerden ilki modüler fuar standı oluyor. Bu tür standlar, alüminyum ve sunta lam ile hazırlanıyor. Bu sebeple fuar için ayırdığınız bütçe az bir miktar ise rahatlıkla tercih edebileceğiniz türden. Ancak diğer sistemlere göre tasarım konusunda daha az seçenek sunuyor. Eğer standınız ekonomik olsun istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir stand türü.

Modüler Fuar Standı

Modüler fuar stantları kendi içinde 3 bölüme ayrılıyor. Bunlar; modüler sistemler içindeki en şık tasarımlar yaratabilmeyi sağlayan max sistemler, en fazla kullanılan çeşit olarak karşımıza çıkan sunta ve alüminyum kullanılarak oluşturulan octanorm stand ve sistemin en az tercih edilen türü olan Mero adı verilen sistemdir. Bu sistemin çok fazla tercih edilmemesinin sebebi ise tasarım açısından çok fazla seçenek sunamayışı oluyor. Modüler sistemler genellikle hazırlanmış standart olan parçalar kullanılarak oluşturuluyor. Ancak kişilerin istediği özel formlar olduğu takdirde, çok kolay bir şekilde sisteme eklenebiliyor.

Modüler sistemler içinde yer alan octanorm fuar standı tercih etmek için bir diğer neden ise stand zeminin halı ya da parke kullanımına uygun olması. Ayrıca fuar ziyaretçilerine tanıtımını yapacağınız ürünleriniz için daha etkin bir kullanım alanı sunuyor. Modüler standların bir diğer artısı ise kolay taşınabilir olması ve çok pratik bir şekilde istediğiniz alana monte edilebilir olması. Bu tür standların iç kısmına, fuar alanında size tahsis edilen kısmın büyüklüğüne göre ayrıca odalar ekleyebilmeniz mümkün oluyor. Modüler fuar stantları ahşap stand ile kıyaslandığında da maliyet açısından daha düşük sonuçlar ortaya koyuyor. Ancak dezavantajı ise şık tasarımlar vaat etmemesi.

Bize ulaşın

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.