Günümüzde birçok firma hedef kitlesini genişletmek ve yatırımlar yapabilmek için fuar organizasyonlarını eşsiz bir fırsat olarak görmektedir. Yapımında kullanılan malzemelerin çeşitliliğinden dolayı modüler fuar standları, diğer fuar standlarına nazaran daha cezbedicidir. Böylelikle, rakip firmalara göre; daha akılda kalıcı, göze hitap eden en önemlisi de tüketicinin isteklerine cevap verebilen bir fuar standına sahip olunmuş olur. Hal böyle olunca firmaların gelişip büyümesi, müşteri potansiyelinin artması açısından büyük bir avantaj sağlanmış olur. Ahşap, maksima, modüler fuar standı imalatı ve tasarımı yapan firmamız İnka Mimarlık olarak bu yazımızda modüler fuar standı imalatı faaliyetlerimiz hakkında genel bilgi vermeye çalışacağız.

modüler fuar standı imalatı

Neden Firmalar Fuar Organizasyonlarını Tercih Etmeli?

Ülkemizde ve Dünya genelinde birçok sektöre hitap eden fuar organizasyonları düzenlenmektedir. Genel itibariyle fuar organizasyonlarının amacı ilgili sektördeki üretici, tüketici veya çözüm ortakları gibi tedarikçileri bir araya getirmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin paylaştığı istatistiklere göre 2017 yılında ülkemizde 474 fuar organizasyonu düzenlendi. Ayrıca bu fuarlara 21 milyonu aşkın ziyaretçi katıldı. Yalnızca bu verilere bakıldığında dahi, fuarların firmalar için ne kadar büyük bir reklam ve tanıtım alanları olduğu doğrulanıyor.

Eğer bir fuar organizasyonuna katılmayı planlıyorsanız öncelikle işletmeniz için uygun olan organizasyonu belirlemelisiniz. Sonrasında fuar standınızın tipini tercih edebilirsiniz. Sizleri uzman mimar ekibimizle tanışmaya ve alışılagelmişin dışında ki fuar standı tasarımlarını incelemeye İnka Mimarlığa davet ediyoruz.

 

Modüler Fuar Standlarının Avantajları Nelerdir?

 

Modüler fuar standları, organizasyonların en dikkat çekici, göz alıcı ve istek uyandıran fuar standı olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere modüler fuar standları tıpkı legolar gibi sök-tak, birleştir-ayır mantığıyla anlatılabilir. Bu fuar standının tercih edilmesinin başlıca sebebi tekrar tekrar kullanılabilir olmalarıdır. Modüler fuar standları bu yönleriyle ekonomiktirler. Alüminyum, suntalam ve mdflam kullanılarak üretilen modüler fuar standlarında montaj ve demontaj çok önemlidir. Demontaj sonrası depolama alanınız olmaması veya yeterli gelmemesi gibi durumlarda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Modüler fuar standı firmalar için tavsiye ettiğimiz fuar standlarındandır. Ayrıca farklı türleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en çok tercih edilen ise maksima (maxima) fuar standıdır. Malzeme olarak alüminyum, suntalam ve mdflam haricinde cam, tül, pleksi, ahşap gibi farklı materyaller eklenerek göz kamaştırıcı, ilgi uyandırıcı fuar standı elde edilmiş olur.

Modüler fuar standı veya diğer fuar standları uygulamalarımız hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.