Rekabet koşullarının oldukça ağır olduğu sektörlerde kurtarıcı niteliği taşıyan fuarlar aracılığı ile firmanızı her zaman bir adım öne taşıyabilirsiniz. Yılın hemen hemen her döneminde düzenlenebilen bu etkinliklerde alıcı ile satıcıyı veya talep eden ile arz edeni bir araya getiren fuarların en dikkat çeken noktası şüphesiz ki hazırlanan özel fuar stantları diyebiliriz. Firmaların veya kişilerin özel istekleri doğrultusunda hazırlanan bu fuar stantları birbirinden farklı çeşitlerden oluşuyor. Ahşap fuar standı, maxima fuar standı, modüler fuar standı gibi çeşitleri olan fuar standında tasarım da önemli bir rol oynuyor.

Genel olarak üretilen pek çok özel fuar standı hem üretildiği malzeme hem de işlevselliği konusunda birbirinden ayrılabilir. Detaylı bir bakış atacak olursak; özellikle konunun uzman firması İnka Mimarlık’ın tasarladığı 3 farklı stand modeli; ahşap, maxima ve modüler stand olarak karşımıza çıkıyor. Firmalara verilecek her hizmetin detaylı hesaplamalar ve profesyonel bir ekip ile gerçekleştirildiği bu üretimlerde her standın birbirinden farklı özelliği var. Kişilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda tasarlanan 3 boyutlu çalışmalar sonucunda hayata geçirilen bu ahşap, modüler ve maxima stand için birbirinden ayrışan özelliklerini kavrayarak sizin için en doğru seçeneği seçebilirsiniz.

Bu bağlamda ahşap fuar standı ile başlarsak; şık ve güçlü bir duruş ile fuara gelen veya katılanları etkilemek isteyenlerin tercihi şüphesiz ahşap stand olmalı. Zengin bir sunuma zemin hazırlayan ahşap stand sonrasında en dikkat çeken modüler fuar standı geliyor. Çok zengin bir malzeme listesi olan bu stand çeşidindeki ana mantık; ofisinizin bir benzerini yaratmaktır demek yanlış olmaz. Standınızı gören herkes nasıl bir ofisiniz var, ne tür işlere imza atabiliyorsunuz hemen anlayabilir. Kişilerin tercihine göre şekillenen ve alanın hemen hemen hepsini aktif olarak kullanabilmenize yarayan bu stand çeşidini yapboz mantığı ile kurulan ve daha çok alüminyum malzeme veya ahşap ile üretilen maxima fuar standı takip ediyor. Raf sistemleri ve askılar gibi hayat kurtarıcı parçalar ile desteklenen maksima fuar standı çok fazla alana ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilebilir. 3 farklı tasarımda da kaliteli sonuçlarla karşılaşacağınız kesin ancak görsel ve dijital baskılar ile tanıtım yapacaksanız octanorm fuar standı için bir araştırma yapabilirsiniz. Keza ister ahşap isterseniz alüminyum malzemeden üretilebilen ve alanı dar olan kişilerin baskılarının daha net sergilenebildiği octanorm stand montaj ve demontajda da büyük kolaylık sağlıyor.

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.