Büyük organizasyonlarda ya da fuarlarda, markaların veya kişilerin stand kiralayarak tanıtımlarını yapmaları gerekir. Bu amaçla kurulan çeşitli stand üretimi yapan ve kiraya veren stant firması mevcuttur. Talep ile birlikte montajı yapılan stantlar aynı zamanda stant firması çalışanları tarafından kurulur ve sökülür. Genellikle reklam açısından etkili bir yöntem olan fuarlarda stant açmak özellikle yeni kurulan firmalar için bir fırsattır. Hem maliyeti düşük hem de firma reklamının en kolay yapıldığı faaliyettir.

İnka Mimarlık fuarlarda, büyük festivallerde ve alışveriş merkezlerinde firmaların kendi tanıtımları için çeşitli stantlar üretir. Bu stantların genel dizaynı firmaların taleplerine göre yapılır. Standlar boy standı, açık hava standı, masaüstü standı ve alışveriş standı şeklinde üretilir. İnka Mimarlık stant üretimi ve dizaynı konusunda gelişmiş bir çeşitliliğe sahiptir.

Firmalar markalarını ve ürünlerini tanımak amacı ile katıldıkları fuarlarda ve organizasyonlarda stantlar kurarlar. Bu stantlar ürünlerinin tanıtılması için dikkat çekici olmalı ve firma hakkında bilgi vermesi gereklidir. İnka Mimarlık bu amaçla alanında tecrübeli ve eğitimli personelleri ile çalışmaktadır. Stant kurulumu ve fuar bitimi kaldırılması işlemlerini yine stant firması elemanları yapmaktadır.

Fuar Stand Fiyatları

Fuar stantları maliyet olarak dizaynından üretimine kadar belirli kriterlere göre değişir. Hangi malzemeden üretildiği, ışıklandırma şekli, raf sistemi ve toplam ne kadar malzeme kullanıldığı fiyatını belirleyen unsurlardır. Aynı zamanda ahşap fuar standı ile maxima fuar standı arasında fiyat olarak da farklılıklar vardır.

Genellikle yurt dışı fuarlarda maxima fuar standı tercih edilir. Her ne kadar fiyat olarak yüksek fiyatlı olsa da büyük ve daha kapsamlı bir dizayna sahiptir. Aynı zamanda bir stantta fiyat belirleyen stand firması içerikte yer alan su tesisatı, mutfak ve dekorasyon gibi konuları da fiyata ekler. Fiyat konusunda birçok etkin durum söz konusu olsa da bir standı kiralamak çok büyük rakamlar değildir. Tam tersi stant kiralama ile birçok firma çok az maliyetle çok büyük bir tanıtıma ulaşır. Bu nedenle de fuar ve festivaller firmalar için önemli bir reklam kaynağıdır.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.