Fuarlar günümüzde ticaretin gelmiş olduğu bu boyut içerisinde firmaların rakiplerinden sıyrılarak kendi markaları ile müşterilerini buluşturabilmeyi amaçladıkları oldukça önemli organizasyonlardır. Dolayısıyla fuarlara katılım sağlayacak olan firmalar markalarını temsil edecek olan stantların tasarımları ve yapım süreçleri konusunda oldukça hassastırlar. Çünkü söz konusu fuarlar firmanın marka ve ürünlerinin müşterileri ve rakipleri karşısında sergileneceği ve tanıtılacağı alanlardır. Bu alanlara katılmaktaki amaç ise firma açısından imajı ile birlikte iş hacmini ve kapasitesini de artırmaya çalışmaktır.

 

Fuar Stantlarında Tasarım Aşaması

Fuar stantlarının yapım aşamasından önceki en önemli aşama standın tasarımı aşamasıdır. Fuar boyunca firmanızın ofisi ve showroomu olarak kullanacağınız fuar standı marka ve ürününüzü oldukça iyi temsil eden bir tasarıma sahip olmalıdır. Firmanızın karakterini yansıtacak ve müşteri kitlenize hitap edecek olan bir tasarım firmanız için en kaliteli tasarımdır. Ayrıca bu esnada hangi görsellerin öne çıkartılacağı, standın işgal edeceği alan, çalışanların konumlanacakları alanlar, ürünlerinizin sergileneceği ve muhafaza edileceği alanlar, müşterilerinizin oturacağı ya da ürünlerinizi inceleyeceği alanlar en ince detaylarına kadar düşünülmelidir. Tüm bunlar genellikle Autocad gibi 3D temelli yazılımlar kullanılmak suretiyle somut bir görsele dönüştürülerek planlanmakta ve oluşturulmaktadır.

 

Fuar Standının İmalatı

Fuar standı tasarım aşamasından sonra ise üretim aşamasına geçilmektedir. Standın imalatı aşamasında öncelikle tasarlanmış olan standın iskeleti inşa edilmektedir. Burada tabii ki kullanılacak olan malzemenin de belirlenmiş olması gerekmektedir. Ardından belirlenen malzemeler montaja hazır hale getirilecek şekilde şekillendirilir. Gerekli eklemeler yapılır. Ve ana iskelet imalatından sonra pankart, logo, baskı gibi görsel öğelerin giydirilmesi aşamasına geçilir. Tasarım aşamasında karar verilen tüm renk düzenleri ve görseller projeye uygun bir şekilde yerleştirilir.

İnka Mimarlık olarak tüm tasarım, imalat ve kurulum aşamalarını profesyonel ve özgün bir bakış açısı ile gerçekleştirerek markanıza en uygun görünürlüğü sağlıyoruz. Siz de işletmenizin katılacağı fuarlarda rakipleriniz ve müşterilerinize karşı muazzam bir etki yaratmak istiyorsanız inkamimarlik.com adresinden ekibimize ulaşabilirsiniz. Tüm fuar standı tasarım, imalat ve kurulum işlemlerinizde fuar boyunca yanınızda olacak olan ekibimizle firmanızı zirveye taşıyabilirsiniz.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.