Fuar standı fuarlarda ziyaretçilere ve müşterilere bilgi vermek, ürün tanıtımı ve satışı yapmak için kurulan firma, kurum veya kuruluşların bilgi ve satış merkezleridir. Firmaların fuarlarda stant açmasının en önemli nedenlerinden birisi stantlar sayesinde hitap edilen kitleyle doğrudan iletişim kurulması ve etkileşim yaşanılmasıdır. Stantlar konularına göre kitap, araba, çeyiz, ev eşyasından günlük yaşantımız içerisinde kullandığımız birçok nesnelere göre çeşitlilik göstermektedir. Fuar standı yapan firmalar da bu çeşitliliğe göre müşteri talepleri ve istekleri doğrultusunda farklı tarz ve tasarımlara sahip muhtelif yapıya sahip stantlar üretmektedir.

Fuar Standında Neler Önemlidir?

Fuar standı yapan firmalar ürettikleri stantlarda talep ve istek doğrultusunda farklı malzemeler kullanmaktadır. Fuar standında kullanılan malzeme kurum veya şirketlerin marka değerini, prestijini yansıtması açısından önemlidir. Çünkü fuara katılım sağlayan, rakipleriniz, müşterileriniz ve sektördeki iş arkadaşlarınız standınıza gelerek sizleri ziyaret edecektir. Bu ziyaretlerde misafirlere karşı olumlu, güvenilir ve iyi intibaa uyandıran bir izlenim uyandırmak önemlidir. Böylesine önemli bir konuda ziyaretçilerin ilk dikkat ettiği konulardan biri fuar standınız olacaktır. Dolayısıyla fuar standı seçerken fuar standı yapan firmalar dikkatle araştırılmalı, doğru tercih için profesyonel, marka değerine sahip ve güvenilir firmalar seçilmelidir.

Fuar standı firmaları ürettikleri ürünlerin kalitesi, sağlamlığı, hafifliği, kullanışlılığı, tasarımı ve estetiği ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle üretici firmalar stand üretimi konusunda oldukça hassas davranarak müşterilerin ve kullanıcıların isteklerini göz önünde bulundurarak şık, modern ve kaliteli stantlar üretmelidir. Kullanıcılar da fuar standı yapan firmalar arasında kendilerini en iyi temsil edecek standı üretecek, tasarımı ve şıklığıyla rakipleri arasında kendisini ön plana çıkartacak uygun firmaları tercih etmelidir.

 

Fuar Standı Tasarımı Nasıl Olmalı?

Fuar standı tasarımında ürünlerin ön plana çıkarılabileceği, şirket ya da kurumun kalitesi vurgulanabilmelidir. Karmaşık bir düzene sahip olmayan, ziyaretçilerin ve müşterilerin ilgisini çekebilecek tasarıma sahip olmalıdır. Firma ya da kuruluşu en iyi şekilde temsil edecek şekilde dizayn edilmelidir. Fuar standı kullanılan malzeme, renk, büyüklük ve tasarım açısından bir uyum içerisinde olmalıdır.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.