Fuar standı uygulaması, kısaca standı kullanan markanın kurumsal kimliğinin ön plana çıkartıldığı ve tanıtıldığı uygulamalardır. Firmanın fuar organizasyonu içerisindeki faaliyetlerinin başlamasından önce standın tasarlanması ve kurulması ile başlayan, ardından fuar sonunda standın sökümüne kadar devam eden bir süreci kapsamaktadır. Tasarımı, üretimi, kurulumu ve sökümü gibi faaliyetlerin tamamının büyük bir profesyonellik gerektirdiği fuar standı uygulaması konusunda İnka Mimarlık olarak büyük bir özenle ve oldukça profesyonel bir ekiple firmalara hizmet vermekteyiz.

Fuar Standı Uygulamaları Ne İçin Yapılmaktadır?

Fuar standı uygulaması, fuara katılan firmaların müşterileri ve iş ortaklarının dikkatlerini çekerek reklam ve satış yapmalarını sağlayabilmek ve hatta yeni iş ortaklıkları yaratabilmelerine yardımcı olmak amacıyla yapılan faaliyetlerdir. Kullanıcı firmanın talebine göre ahşap, modüler ya da maxima stantlar şeklindeki seçenekler doğrultusunda gerçekleştirilen uygulamalarla firmanın kurumsal kimliğine yönelik öne çıkartıcı çalışmalar yapılmaktadır.

Bu stantlarla firmalar fuar süresi boyunca müşterileri, iş ortakları ve potansiyel müşterileri ile iletişim halinde olurlar. Tam anlamıyla firmanın prestijinin ve kalitesinin gösterilmeye çalışıldığı fuarlarda en büyük etkiyi firmanın standı oluşturmaktadır. Bu nedenle de yapılacak olan fuar standı uygulamasının son derece profesyonel, hatasız ve oldukça şık bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Çünkü standın firmayı iyi bir şekilde temsil etmesi firmanın fuardan başarılı sonuçlarla ve büyük kazançlarla çıkması anlamına gelmektedir.

Fuar Standı Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fuar standı uygulaması içerisinde belki de en önemli aşamalardan birisi fuar standı tasarımı aşamasıdır. Başarılı bir tasarım markanın prestiji ve imajı için oldukça önemlidir. Dolayısıyla fuar standı tasarımında mutlaka dikkat edilmesi gereken hususların başında;

  • Firmanın ürününün n plana çıkartılması
  • Stantta oldukça sade ve karmaşıklıktan uzak bir düzen oluşturulması
  • Standı gören ziyaretçilerin merakını uyandırması ve
  • Firmayı en doğru şekilde temsil etmesi gerekmektedir.

Ve tabii ki bunların yanı sıra stant için seçilecek olan renk, standın büyüklüğü, kurulacağı alan, aydınlatma, ürünlerin gösterileceği ve muhafaza edileceği alanların doğru belirlenmesi, müşterilerin ürünle temas edecekleri alanın konforu gibi birçok teknik detaya dikkat edilmelidir.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.