Katılacağınız fuar organizasyonu için fuar standı tercih ederken firmanızın kurumsallığını ifade edebiliyor olmak önemlidir. Zira fuar süresince sadece ürünlerinizi değil firmanızı da tanıtıyorsunuz. Günümüzde birçok farklı sektör fuar gibi açık pazarlarda kendilerini tanıtma imkanı bulurlar. Müşteri portföyünü geniş tutmak, göz alıcı ve akılda kalıcı bir fuar standına sahip olmak her şirketin arzusudur. Firmaların kendilerini fuar organizasyonlarında en iyi şekilde sergilemeleri başarı çıtasını her zaman yukarıda tutacaktır. Kuşkusuz bunun için de şirketi en iyi anlatan fuar standı tercih etmek ile elde edilebilir. Peki bir fuar standı tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

İnka Mimarlık olarak firmanız için en uygun fuar standını birlikte geliştiriyoruz. Sizlere fuar standınızın 3 boyutlu tasarımını sunarak fuar standı tercihinizi kolaylaştırıyoruz. Ve bu sektörde yüzde yüz müşteri memnuniyetini amaçlıyoruz.

Ahşap Fuar Standları

Ahşap fuar standları genellikle tek kullanımlık olarak suntalam veya mdf lam dan üretilir. Sökülüp takılmak için pek elverişli değildir. Ancak yinede usta işçilik ile hazırlanan ahşap fuar standları tekrar kullanılabilir. Fuar standınızı tekrar kullanmayı tercih ediyorsanız bizimle bunu paylaşmalısınız. Standınızın uygun malzemeden üretilmesi, montajı, demontajı ve standınıza özgün uygun depolama koşulları hakkında sizleri bilgi sahibi edeceğiz.

Ayrıca ahşap fuar standlarında sunta üzerine boya yapılması tercih edilirse daha şık bir görünüm elde edilebilir. Suntanın boyanması maliyeti biraz arttırsada ihtiyacınıza uygun bir fuar standına kavuşmuş olursunuz. Ayrıca suntaların birleşme noktalarındaki çizgilerin görünmüyor olması da standınızı daha akılda kalıcı ve göz alıcı hale getirecektir. Ahşap fuar standları ekonomik bir tercih olarak görülebilir.

Modüler Fuar Standları

Tek katlı olarak kullanılan demonte fuar standı türüdür. Modüler fuar standı tercih edilmesi sebebi parçaların kolaylıkla birleşip ayrılmasıdır.Bu sebeple tekrar kullanıma uygundur. Geri dönüşümü yapılabilmektedir. Montajının çok kolay olması hem zamandan hem de maddi anlamda tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

Yapımında alüminyum, suntalam ve mdflam kullanılarak üretilen modüler fuar standları defalarca sökülüp takılmaya oldukça elverişlidirler.

Modüler fuar standlarının kendi içerisinde bir çok türü bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise maksima (maxima) fuar standlarıdır.  Maksima fuar standı tasarımında alüminyum, suntalam, mdflam, cam, tül, pleksi ve ahşap gibi değişik materyaller kullanılabilir. Fuar standları arasında alışılagelmişlerden çok daha farklı ve modern dizayn edilmiştir. Tasarım yelpazesinin geniş olması fuar organizasyonunda fark edilmenizi sağlar. Dikkat çekici ve akılda kalıcılığı ile firmanızın ve ürünlerinizin teşhir edilmesini sağlayacaktır. Bu açıdan bakıldığında başarınıza etkisi oldukça büyüktür.

Fuar standı tercih etmeden önce mutlaka İnka Mimarlık olarak bizimle iletişim kurmanızı öneririz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.