Ulusal ve uluslararası fuarlara katılım sağlamak, firmanızın sektörünüzdeki bilinirliğini arttıracak ve müşteriye kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Ancak burada firmanızı temsil edecek olan standı iyi bir biçimde tasarlamanız gerekir. Herhangi bir fuara katılım göstermeden önce fuar standı tasarımları hakkında araştırma yapmanızda fayda var. İyi bir stand tasarımı ile firmanızın fuarda başarıyla temsil edilmesini sağlayabilir ve sektörünüzde tanınırlığınızı arttırabilirsiniz.

Stand Çeşitleri

Stand türleri, kullanılan malzemeye, tasarım özelliklerine ve opsiyonlara göre farklı çeşitlere ayrılıyor. Bu bakımdan fuar standı tasarımları arasında bir seçim yapmadan önce firmanın fuardaki ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçlara göre uygun stand türünü belirlemekte fayda var. Firmanızın fuarda işgal ettiği alana, gereken aktivitelere ve teşhir edilen/satılan ürünlere göre ahşap ya da modüler bir stand seçebilirsiniz.

Standlar, malzemelerine göre ahşap ve modüler olmak üzere ikiye ayrılır. Ahşap standlar suntalam veya sunta ile boyadan imal edilirken, modüler standlarda plastik, metal, ahşap gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Eğer fuarda küçük bir alan kaplayacaksanız ve ihtiyaçlarınız düşük olacaksa ahşap stand çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ancak geniş bir alana sahipseniz veya işgal ettiğiniz alanı etkili bir biçimde kullanarak katılımcıların ilgisini çekmek istiyorsanız modüler fuar standı tasarımları arasında bir seçim yapabilirsiniz.

Tasarım ve Kurulum Aşamaları

Fuar standının ilk etapta bilgisayar ortamında, Autocad benzeri bir yazılım ile üç boyutlu olarak tasarlanması, gerekli modüllerin eklenmesi gerekir. Malzeme seçimini bu tasarıma başlamadan önce yapmak faydalı olacaktır. Bilgisayar ortamında fuar standı tasarımları arasında bir seçim yaptıktan sonra imalata başlanabilir. Boyama, görsel giydirme gibi işlemler imalat sırasında yapılır ve stand montaja hazır hâle geldikten sonra fuar alanında, görevliler tarafından kurulumu gerçekleştirilir.

Diğer yandan fuar standı fiyat skalası hakkında bilgi edinmeden önce ihtiyaçlarınıza karar vermenizde fayda var. Nitekim ucuz gibi görünen bir stand size pahalıya patlayabilir. Kalitesiz malzemeden imal edilen tasarımlardan uzak durmanız, firmanızın prestiji bakımından faydalı olacaktır. İnka Mimarlık’a ulaşarak, ahşap ya da modüler bir stand tasarımı yaptırabilir ve firmanızı sektörel fuarlarda başarıyla temsil edebilirsiniz.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.