Fuarlar günümüz ekonomi dünyasında firmalar için ticaret hacimleri geliştirebilecekleri ve yeni pazarlar oluşturarak yeni müşteri ve iş ortaklıkları ile karşılaşabilecekleri önemli ekonomik etkinliklerin başında gelmektedir. Gerek yerel gerekse uluslar arası ölçekte gerçekleştirilmekte olan fuarlara firmalar kendi ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı stantlarla katılım sağlamaktadırlar. Her firma kendi standında fuar süresi boyunca ürün ve hizmetlerini tanıtarak hedef kitlesine ulaşma olanağı yakalamakta ve kurumsal kimliğini fuar standındaki performansına göre görünür kılmaktadır. Ve bu alanda oldukça yetkin fuar standı yapan firmalar ile çalışmak gerekmektedir.

 

Fuar Standı Tasarımlarının Marka Açısından Önemi

Fuar standı yapan firmalar tarafından gerçekleştirilen stant tasarımı, firmanın ürettiği ürün ya da hizmeti en iyi şekilde ifade edecek, kurumsal kimliği firmaya en yakışır şekilde ortaya çıkartacak ve firmanın fuar dönemi boyunca bir nevi temsilcisi ve görünür yüzü olacak olan stantların görsel ve işlevsel olarak planlanması sürecidir. Firmaların fuarlara katılım sağlarken en çok dikkat etmeleri gereken aşamalardan birisi olan fuar standı tasarımı, bu konuda bir yetkinliği ve profesyonelliği olan güvenilir tasarımcılar tarafından gerçekleştirilmesi gereken çok önemli bir aşamadır. Çünkü ancak doğru analiz ve doğru planlamalarla başarılı ve kaliteli bir fuar standı tasarımına ulaşılabilir. Bu alanda titizlikle faaliyet yürüten ve yapmış olduğu tasarımlarda yenilikçiliği ve özgünlüğü barındıran İnka Mimarlık ile firmanız için en iyi tasarımlara ulaşabilirsiniz.

 

Fuar Standı Kurulumu

Fuar standı yapan firmalar tarafından tasarım aşaması gerçekleştirildikten sonra artık sıra tasarlanan modelin üretilmesi ve kurulması aşamasına gelmiştir. Montaja hazır hale getirilen parçalar ve ana iskeletin hazırlanmasının ardından tüm kurulum işlemleri özenle gerçekleştirilir. Ayrıca bu aşamada stantlar için yine tasarım aşamasında belirlenmiş olan logo, pankart ve baskı görselleri gibi öğelerin giydirmeleri yapılır.

Son dönemde firmaların genellikle kurulum ve söküm işlemleri basit ve kolay yapılabilen stantları tercih ettikleri görülmektedir. Yıl içerisinde farklı bölgelerdeki fuarları takip eden firmalar için özellikle bu tip stantlar çok daha mantıklı olmaktadır. Genel olarak bakıldığında ise 3 çeşit fuar standı çeşidi ile karşılaşmaktayız. Bunlar:

  • Ahşap fuar stantları
  • Maxima fuar stantları ve
  • Modüler fuar stantlarıdır.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.