Fuar standı tasarımı önemini çok eskilerde ortaya çıkan ihtiyaçlardan almaktadır. 21. Yüzyıla girilmesiyle teknolojinin her alanda gelişmesi sonucu mesafelerin, sınırların, saat farklarının fazla bir önemi kalmadı. Firmaların dünyanın her yerine ürünlerini ulaştırması kolaylaştı. Dünyanın küreselleşmesi firmalar için ticarette sosyalleşmeye katkı sağlamış oldu. Çoğu firma tedarikçisini veya hammaddesini bu sayede kolaylıkla ulaşabilir oldu. İnternet çağında yaşıyor olmamız sebebiyle ülkeler arası iletişim basitleşti. Ancak satıcı ve müşteri arasında ki fiziksel bağ gereksinimi her zaman önemini korudu. Bu aşamada üretici ve tüketicinin buluştuğu ekonomik, sosyal ve politik faaliyetlerin birleştirildiği fuarlar önem kazandı. Firmalar hedef kitlesini genişletmek ve ürünlerini daha farklı pazarlara duyurabilmek için fuarlara katılım göstermektedir. Büyüklüğü ve ticaret hacminden dolayı olarak her firma, tüketicilerinden geri bildirim alabilmek için fuarları eşsiz bir fırsat olarak görüyor. Dolayısıyla fuar standları ürünlerin sunumu ve firmaların tanıtımı açısından en kilit noktalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Fuar standlarını bir firmanın şubesi veya showroomu olarak görmek gerekir. Zira müşteri katılımcıların direkt olarak o organizasyonu tercih etmeleri ihtiyaçları olduğunu göstermektedir.

 fuar standı tasarımı

Fuar Standı Tasarımı Nasıl Olmalı

Genel bir yönelim olarak fuarlarda kolay kurulabilen, hafif malzemelerden üretilmiş ama buna rağmen göze de hitap edecek fuar standları tercih edilir. Fuar standı tasarımı da tercih sebebi olma noktasında önem taşır.

Pratik sunum ihtiyacı olanlar için modüler (örümcek) fuar standları önerilmektedir. Son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler. Tamamen firmaların ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda hazırlanan ve son derece kolay kurulabilen modüler standlar, günümüz fuarcılığında büyük öneme sahiptirler. Alüminyum profillerden üretilen, kolayca demonte olan bu fuar standları diğer fuar standlarına nazaran daha çok tercih edilirler. Üstelik görünümü itibariyle metalik renkleri göze hoş, sağlam olmalarıyla güven verici ve kısa süre içerisinde kurulmasıyla pratik yanlarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Hal böyle olunca günümüz fuarlarında kurulumda zaman kazandıracak, ihtiyaca göre şekillendirilebilen fuar standları kullanım kolaylığı sağladığı için tercih edilmektedir. Üstelik bu standları teknolojinin sağladığı imkanlarla güzel renkli ışıklandırmalar, led ekranlar yardımıyla desteklemek fuar standının daha görkemli, daha dikkat çekici ve cezbedici bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Broşürler, onlarca sayfalık kataloglar ve karışık ilgi çekmeyen dökümanlar yerine Led ekran monte edilmiş bir stand yardımıyla yayın yapmak, klip yayınlamak, üç boyutlu görsellere yer vermek tanıtımda etkili sonuçlar getirmektedir.

Firmanızın ihtiyacı olan fuar standını İnka Mimarlık olarak tecrübeli mimar kadromuz ile birlikte tasarlayabilir, projelendirebilir ardından profesyonel ekibimizle avrupa standartlarında onaylı kaliteli malzemelerimizle üretebilir dahası montaj ve demontajını yapabiliriz. 

Fuar standı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.