Fuar etkinliklerinde firmanızı standlar ile temsil etmeniz gerekir. Standların görsel kalitesi ve fonksiyonelliği hem markanızın temsili bakımından hem de müşteri iletişimini kolaylıkla yürütebilmeniz için önemlidir. Bu durumda kaliteli bir fuar standı kurulumu hizmeti almanız ve hizmet alacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekir. Fuar stand kurulum aşamalarını bilmek bu süreçte oldukça önemlidir.

Stand Kurulumu Hangi Aşamalardan Geçer

Tasarım, kurulumun ilk aşamasıdır. Standın imal edilmeden önce bilgisayar ortamında tasarlanması gerekir. Bu tasarım işleminde genellikle Autocad gibi 3D temelli yazılımlar kullanılmaktadır. Standı tasarlarken firmanın hizmetlerine, müşteri kitlesine, görsel olarak ön plana çıkarılması istenen ögelere, gereken fonksiyonlara ve stand için işgal edilecek alana dikkat etmek gerekir. Tasarım yapılırken tüm bu etkenler dikkatli bir biçimde gözden geçirilmelidir.

Tasarım sürecinden sonra stand kurulumu için gerekli imalatın yapılması gerekir. Bu aşamada standın iskeleti inşa edilir. Kullanılacak malzeme belirlenir ve bu malzemeler fuar standı kurulumu için montaja hazır bir biçimde şekillendirilir. Çalışanların duracakları yerler, varsa teşhir yerleri, ürünlerin veya hizmet dokümanlarının muhafaza edileceği yerler de bu aşamada standa eklenir. İmalattan sonra ise görsel ögelerin –pankart, logo, fotoğraf baskı- giydirilmesi gerekir. Tasarım esnasında karar verilen renk düzeni ve görsel ögeler bu süreçte uygulanır.

Özetlemek gerekirse fuar standı kurulumu öncesinde uzun bir süreç vardır. Bu süreçte fuar standı üretimi gerçekleştirilir ve stand kullanılmaya hazır hâle gelir.

Kurulum Nasıl Yapılır?

Montaja hazır hâle getirilen stand, fuar alanında görevliler tarafından kurulur. Parçaların ve ögelerin yerleri tasarım esnasında belirlenmiştir ve montaj tasarıma uygun bir biçimde yapılır.

Kaliteli Kurulum Hizmeti

Firmanızı ulusal ya da uluslararası bir fuarda temsil edecek, kaliteli bir stand düşünüyorsanız tek yapmanız gereken İnka Mimarlık’a ulaşmak. İnka Mimarlık, profesyonel bir personel ekibi ve gelişmiş teknik donanımıyla fuar standı kurulumu hizmeti vermektedir. Tasarımdan montaj sürecine kadar kaliteli hizmet veren İnka Mimarlık, bu süreçte müşterilerin isteklerini dinleyerek ve onların ihtiyaçlarını anlayarak hareket etmektedir. Uzun süre kullanabileceğiniz ve firmanızı başarıyla temsil etmenizi sağlayacak bir stand için İnka Mimarlık’tan hizmet alabilirsiniz.

İletişim

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.