Pek çok firmanın yürüttükleri işleri ve faaliyet alanlarını en iyi düzeyde tanıtmayı amaçladığı fuarların önemi gün geçerek artıyor. Yılın belli dönemlerinde farklı konseptlere ev sahipliği yapan bu fuarların ilk başta ilgi çeken noktası ise; özenle hazırlanan ve firma ya da markayı unutulmaz kılabilecek fuar standı kiralama diyebiliriz. Hem pazarın karşı konulamaz rekabet ortamına hem de yeni iş kapılarına farklı bir boyut getiren fuarların neden fuar stantı ile ilişkili olduğuna dair soru işaretlerine sahipseniz; konunun uzmanı İnka Mimarlık’ın birkaç tavsiyesine kulak verebilirsiniz.

Yıllardır başarıdan ödün vermeyerek gerek yurt içi gerekse de yurt dışı fuar stand üretimi konusunda uzmanlaşan firmanın kendine öncü edindiği kaliteden ön planda tutmak ve her müşteriye eşit oranda başarı sağlayabilmek ilkeleri doğrultusunda hazırladığı stantların ortak noktası; kişi ya da firmaların ürün ya da hizmetlerini en iyi sunabileceği alanlar olması. Bu konuda herhangi bir amaca hizmet edecek fuar standı kiralama için ilk dikkat etmeniz gereken; ürün ya da hizmetlerininiz potansiyel firma veya müşterilere ne derece iyi aktarılabileceği olmalı. Bunu sağlayacak şey ise gerek farklı raf sistemleri gerek görsel alanları gerekse de ayrıntılı hesaplamalar sonucu kendi markanızı tamamlayan detaylardan oluşuyor.

Konunun uzmanı bir ekip elinden çıkan 3 boyutlu fuar standı yapan firmalar öncelikle kişilerin faaliyet alanlarını baz alan tasarımları hazırlıyor. Hazırlanan tasarımlar genellikle farklı malzemeler kullanılarak ve farklı düzeneklere sahip oluyor. Buradaki amaç; stantların tanıtım aşamasında hem işlevsel hem de görsel olarak kullanılabilmesi. İster kendi ofisinizin benzer bir tasarımı ister şık görünümleri ile ilk bakışta dikkat çeken stantlar isterseniz de sadece kullanım kolaylığı sağlayan stantlar üretilebilir. Elbette kullanılan malzeme, işçilik ve kişilerin ekstra isteklerine göre fuar standı fiyatları değişebilir. Size burada düşen şey; marka, ürün, hizmet veya firmanızı vurgulayacak detayları iyi hesaplamak, neyi ön planda tutmak istediğinize karar vermek ve son olarak da konunun uzman üreticileri ile iletişime geçip isteklerinizi doğru bir şekilde aktararak en iyi fuar standı tasarımı için beklemek olacak.

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.