Her sektör için düzenlenebilen fuarların firma veya kişiler üzerindeki potansiyel etkilerinin gün geçtikçe arttığını gözlemlemek oldukça mümkün. Her yaştan ve meslek grubundan insanın bir araya geldiği bu etkinliklerde isminizin veya markanızın bir adım önce olmasını istiyorsanız veya farklı iş bağlantılarına açık kapı bırakmak istiyorsanız belirlemeniz gereken ilk öncelik; sizi diğerlerinden ayıran detaylar olmalı. Bu detayların ilk basamağını da şüphesiz tanıtım yapacağınız fuar standı oluşturuyor. Daha kurumsal ve kendinden emin tasarımlarla adınızı duyurmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken özel fuar standı imalatı hakkında detaylara inelim.

Firmaların istek ve beklentileri doğrultusunda tasarlanan bu özel fuar standı üretimi 3 boyutlu dizaynlar sonucunda ortaya çıkan profesyonel üretimleri kapsıyor. Firmaların büyüklüğüne veya beklentilerine göre izin verilen fuar alanının tamamını en maksimum seviyede kullanmanızı sağlayacak tasarımlar genel olarak 3 farklı segmente ayrılıyor. Eğer şık bir sunumu olan ve fazlasıyla dikkat çeken stantlar istiyorsanız, en doğru seçim ahşap fuar standı üretimi olmalı. Adından da anlaşılacağı gibi ahşap görünümlü malzemelerden imal edilen bu stantlar estetik görüntüsü ile karşıdaki kişilerin akılda kalıcılığını artırmayı hedefler. Oldukça ince bir işçilik ve büyük bir özen ile üzerinde çalışılan ahşap fuar standı imalatı için tek handikap kurulum ve sökümünün uzun sürmesi diyebiliriz. İkinci seçenek için karşınıza çıkabilecek modüler fuar standı üretimi ise bir nevi ofisinizin veya iş yerinizin kopyasıdır demek yanlış olmaz. Tahsis edilen fuar alanının maksimum seviyede kullanıldığı ve fuar ziyaretçilerini kendi iş yerinizde gibi ağırlama imkanı sunan modüler fuar standı imalatı hazır profiller halinde iç içe geçen sistemler aracılığı ile kurulur. Farklı materyaller ile desteklenebilen bu stantlar müşteri istediğine göre 2 katlı dizayn edilebilir.

Fark yaratıp, yeniliğe önem veren firmaların ilk tercihleri arasında yer alan fuar standı ise; maksima fuar standı veya diğer ismiyle maxima fuar standı imalatı denilebilir. Son yılların en gözde fuar standı olarak gösterilen maxima fuar standı üretimi tamamen yaratıcılık üzerine kurulur. Tül, pleksi veya cam gibi yan ürünlerinde kullanımı ile daha özel hale getirilen maksima fuar standı imalatı için ayrılması gereken bütçe diğer türlere oranla bir tık daha fazladır. Ancak yap boz mantığının hakim olduğu bu stantlar sayesinde hem rakipleriniz hem de potansiyel müşteriniz üzerinde akılda kalıcı etkiler bırakacağınız kesin. İnka Mimarlık vasıtası ile kısa sürede daha detaylı bilgi alabileceğiniz fuar stantları için firmayla iletişime geçmeniz yeterli.

Fuar standınızı tercih etmeden önce mutlaka sektörde profesyonel anlayışla hizmet veren firmalar ile görüşmenizi tavsiye eder. İnka Mimarlık olarak bilgi birikimimizi sizlerle paylaşmayı isteriz. Her konu hakkında bilgi almak için info@inkamimarlık.com.tr adresine mail atabilir, +90 212 425 26 52 numaralı telefonu arayabilir veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.